Świąteczne spotkania

Magdalena Gąsiorek

Tradycyjnie w drugi dzień  Świąt Bożego Narodzenia przy żłóbku w naszym kościele zgromadzili się wszyscy, którzy wspólnym śpiewem kolęd chcieli uczcić Nowonarodzonego. Spotkanie, w którym uczestniczyli zarówno dorośli, jak i dzieci, poprowadził ks. Krzysztof Pecyna. Natomiast nasza niezawodna parafialna schola „Sursum Corda” ubogaciła spotkanie kolędowe swoim pięknym śpiewem.

Schola „Sursum Corda” jeszcze wiele dni później (8 stycznia) kontynuowała radosne kolędowanie. W salce domu katechetycznego miało miejsce opłatkowe spotkanie dzieci i młodzieży ze scholi oraz ich rodziców. Był to nie tylko czas radosnego śpiewu, jak przystało na chórzystów, ale też czas zabawy w formie zagadek i zadań związanych ze świętami Bożego Narodzenia, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na spotkanie przy pomocy WhatsApp została zaproszona s. Janina Białobłocka, dla której wszyscy wykonali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

W niedzielę 15 stycznia schola wzięła udział w koncercie kolęd w Kaczanowie. W repertuarze znalazły się następujące utwory: Gore gwiazda, Biała ziemia oraz Jezusa narodzonego.    

licznik odwiedzin strony