Ogłoszenia duszpasterskie

Poprawiono: niedziela, 26 maj 2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  26 maja 2024 r.

 1. Przed miesiącem zapraszaliśmy do włączenia się w dzieło tworzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która powstaje we Wrześni przy Parafii Świętej Królowej Jadwigi. Zapewne wielu już skorzystało z możliwości zapisania się poprzez stronę internetową. Dzisiaj usłyszymy więcej informacji podczas każdej Mszy Świętej a przekaże je nam …
 2. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie we wtorek, 28 maja, po Mszy Świętej wieczornej – w salce katechetycznej.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę o godz. 18.00 – połączona z nabożeństwem majowym - w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
 4. Ostatnie Nabożeństwa majowe - o godz. 18.00 a w Boże Ciało o godz. 16.30.
 5. W czwartek, 30 maja, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w Boże Ciało o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 9.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do kościoła Farnego a kazanie podczas Procesji przy drugim ołtarzu – na Pomniku Dzieci Wrzesińskich.
 6. Dekret Prymasa Polski – dyspensa na piątek, 31 maja br.
 7. W piątek święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny; od godz. 17.00 dodatkowa okazja do spowiedzi - połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 8. W I-szą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny.
 9. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne w środę od 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00.
 10. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi wielkanocnej
 11. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas Procesji. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do udziału w strojach liturgicznych.
 12. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki odbędzie się przed naszym kościołem we wtorek, 28 maja, o godz. 17.30.
 13. Natomiast Parafian serdecznie zapraszamy do pomocy w zbieraniu płatków kwiatowych, które możemy składać przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
 14. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie - XVII Święto Dziękczynienia, które odbędzie się pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Przy naszych kościołach będzie zbiórka ofiar do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 15. Polecamy uwadze prasę katolicką a w najnowszym Przewodniku temat z okładki: NOWA DROGA DLA MŁODYCH – czy stać nas na kreatywność w przekazywaniu wiary?

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

licznik odwiedzin strony