Ogłoszenia duszpasterskie

Poprawiono: sobota, 08 czerwiec 2024

X NIEDZIELA ZWYKŁA  9 czerwca 2024 r.

  1. Nabożeństwo czerwcowe - codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
  2. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie we wtorek, 11 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej – do salki katechetycznej.
  3. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę po wieczornej Mszy Świętej a następnie spotkanie formacyjne Towarzystwa Świętego Wojciecha – na plebanii.
  4. W piątek od godz. 17.00 dodatkowa okazja do spowiedzi połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne w środę od 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00.
  6. Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w organizację i przebieg uroczystości Bożego Ciała i całej Oktawy – Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Pani Katechetce, Braciom z Towarzystwa Świętego Wojciecha, Panom niosącym baldachim i prowadzącym celebransa, Paniom i Panu – noszącym sztandar oraz Służbie liturgicznej i dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękujemy także Parafianom, którzy przynosili płatki kwiatowe oraz wszystkim obecnym w tych dniach na procesji – za dar wzajemnej wspólnoty i modlitwy.  
  7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedz. bł. Bogumiła – patrona archidiecezji; we wtorek św. Barnabę; w czwartek św. Antoniego z Padwy; w piątek bł. Michała Kozala; w sobotę bł. Jolantę – patronkę archidiecezji.  
  8. Polecamy uwadze prasę katolicką a w najnowszym Przewodniku temat: Serce cierpliwe i wielkiego miłosierdzia – Czy zadaliśmy sobie kiedyś pytanie, czemu uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została umieszczona w kalendarzu w piątek po zakończeniu oktawy Bożego Ciała? Dlaczego Jezus wskazał świętej Małgorzacie właśnie ten dzień?   

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

licznik odwiedzin strony