Spotkanie z Matką

Magdalena Gąsiorek

W dniach 11 – 12 listopada przeżywaliśmy w naszej parafii Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Wydarzenie to pozostanie na długo w pamięci parafian. W powitaniu Obrazu wziął udział bp Radosław Orchowicz, który sprawował uroczystą Eucharystię na rozpoczęcie Nawiedzenia. Przy Jasnogórskiej Ikonie, przez cały czas jej pobytu w parafii, gromadzili się licznie zarówno parafianie, jak i inne osoby. O godzinie 23:00 sprawowana była Pasterka Maryjna w intencji nowych powołań kapłańskich. Przewodniczył jej ks. Andrzej Panasiuk, a koncelebrowali księża pochodzący z naszej parafii i byli wikariusze. Homilię w czasie tej Mszy świętej wygłosił ks. Tomasz Krawczyk. Na zakończenie Nawiedzenia Mszę świętą odprawił bp Andrzej Dziuba z diecezji łowickiej. Wraz z nim Eucharystię sprawował ks. proboszcz Kazimierz Kuczma i księża, którzy kończyli seminarium wraz z naszym ks. proboszczem. Od nas Obraz powędrował do parafii pw. św. Jadwigi Królowej.

zdjęcia: Jarosław Kwiatek

licznik odwiedzin strony