Pożegnanie księdza Prałata

Administrator

Ks. prałat Władysław Kierzek, ze względu na stan zdrowia, podjął decyzję o zamieszkaniu w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie.W związku z tym 4 maja br. miało miejsce oficjalne pożegnanie Ks. Prałata.

Był to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca, który jest zawsze okazją do wdzięczności Bogu za dar Eucharystii, a także kapłaństwa. W kościele na wieczornej Mszy św. zgromadzili się wszyscy, którzy chcieli podziękować Ks. Prałatowi za długie lata pracy w naszej parafii. Eucharystię wraz z Ks. Seniorem celebrowali: ks. proboszcz kanonik Kazimierz Kuczma oraz ks. Ireneusz. Liturgię uświetnił duet pp. Dłoniaków. Ks. proboszcz podziękował przede wszystkim za 17 lat posługi Ks. Prałata jako rezydenta. Wyraził wdzięczność za wszelkie dobro, jakiego w tym czasie mogło doświadczyć  wielu parafian, za posługę w konfesjonale i modlitwę.  Słowa wdzięczności wypowiedzieli także przedstawiciele różnych wspólnot parafialnych. „Doglądałeś wszystkiego po ojcowsku, dla każdego byłeś bliski – mówili członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych i scholi Sursum Corda – Dziękujemy Ci za godziny spędzone w konfesjonale, za Twoje rady, ale także napominania, za wszystkie modlitwy w naszej intencji i za każdy uśmiech”. Przedstawiciele rady parafialnej wspomnieli z kolei cały okres pobytu Ks. Prałata we Wrześni. Najpierw jako proboszcza parafii, a następnie rezydenta. W sumie to 45 lat. Wiele osób, które przyszły tego wieczoru na wspólną modlitwę dziękczynną, nie pamięta więc parafii i Wrześni bez Ks. Prałata. Wszyscy przez wiele lat mogli ubogacać się kapłańską mądrością i gorliwą posługą duszpasterską, a teraz nadszedł czas dziękczynienia Bogu, że tak oddanego i wiernego Pasterza postawił na ich drodze. Podziękowania pod adresem Ks. Seniora, a także życzenia zdrowia, wszelkich łask i błogosławieństwa Bożego wypowiedzieli przedstawiciele Towarzystwa św. Wojciecha, Wspólnoty Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym oraz wiele osób indywidualnych. Na zakończenie w słowach pełnych wzruszenia zwrócił się do zgromadzonych Ks. Prałat, dziękując za wszelkie dobro, jakim Go Pan Bóg obdarzył przez wszystkich ludzi, których spotkał na przestrzeni 45 lat pobytu w naszej parafii.

 

 

licznik odwiedzin strony