Gdzie chrzest, tam nadzieja

Magdalena Gąsiorek

Pod takim hasłem 16 kwietnia br. odbyło się na poznańskim INEA Stadion Jubileuszowe świętowanie, w którym wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób z parafii pw. Świętego Ducha. Grupę zorganizowały siostry urszulanki: s. Janina i s. Bogusława. „Uczestniczyliśmy we wszystkich punktach programu przewidzianego przez organizatorów tej uroczystości, czyli byliśmy na stadionie … 12 godzin  – wspominają pielgrzymi – Gdy dojechaliśmy do Poznania, mogliśmy zobaczyć tłumy poznaniaków, ale także osób przybyłych z różnych stron Polski (co było widać chociażby po rejestracjach autokarów) podążających w stronę stadionu”.
Na stadion przybyły całe rodziny, wiele osób starszych, a także młodzież, biskupi z kraju i zagranicy, kapłani, siostry zakonne, alumni, przedstawiciele Polskiej Rady Ekumenicznej, reprezentanci władzy państwowej oraz samorządowej.

Podczas spotkania, które miało charakter ewangelizacyjnego wielbienia, wysłuchano m.in. katechez, świadectw nawrócenia, odczytano wspólnie Deklarację Kościołów w Polsce na progu Nowego Tysiąclecia
i odnowiono przyrzeczenia chrzcielne. „Dla mnie był to bardzo wzruszający moment, gdy w jednej chwili 40 tysięcy osób zgromadzonych na stadionie odnowiło swoje.

 

 

licznik odwiedzin strony