Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIXNiedziela Zwykła - 16 października 2016r.
 1. Dzisiaj liczenie parafialnych praktyk niedzielnych.
 2. We wtorek przypada liturgicznie Święto św. Łukasz Ewangelisty a w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II
 3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę o 18.00 – razem z różańcem.
 4. 4. Cotygodniowy dyżur w konfesjonale w każdy piątek od godz. 17.00 – 18.00 z Wystawieniem Najśw. Sakramentu – zakończonym modlitwą o powołania
 5. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.30; dla dzieci o godz. 17.00 – od poniedziałku do piątku.
 6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem: Ochrzczony to znaczy posłany. Odczytamy Orędzie Misyjne papieża Franciszka a taca niedzielna przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
 7. Polecamy uwadze prasę katolicką a w najnowszym Przewodniku artykuły: >Białe i czerwone protesty – o tym, co wynika z odrzucenia ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne; >Mordy księży w Meksyku – o kapłanach, którzy giną bo bronią swoich wiernych; >Rodzice dzieci niepełnosprawnych – reportaż o ich problemach.
 8. W zakrystii są również Kalendarze Misyjne na Rok 2017 – po 5 zł.
 9. Krucjata modlitwy na rzecz obrony życia – modlitwa św. Jana Pawła II.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 16 października 2016 17:57  

Start Ogłoszenia