Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła – 26 października 2014 r.


1. Koncert Pieśni Maryjnych – dzisiaj po wieczornej Mszy św. –  godz. 17.50.

2. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.30. Natomiast dla dzieci - Różaniec o godz. 17.00 /od poniedziałku do piątku/.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę o godz. 18.00 - razem z Różańcem a po Mszy Świętej spotkanie formacyjne Odnowy w Duchu Świętym.

4. W czwartek, 30 października - o godz. 17.00, zapraszamy dzieci klas drugich, które przygotowują się do I-szej Komunii św., wraz z rodzicami – na różaniec i spotkanie. Przypominamy o zgłaszaniu dzieci klas pierwszych z naszej parafii, do przyjęcia I-szej Komunii. Formularze zgłoszeniowe odbieramy w zakrystii.

5. W sobotę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 9.45, 11.00 i 18.30. Natomiast na naszych cmentarzach o godz. 12.00 – cmentarz parafialny oraz godz.14.00 – cmentarz komunalny o danej godzinie - rozpoczęcia Procesją z modlitwami za zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w porządku niedzielnym a po Mszy św. o godz. 9.45 w kościele - Procesja ze stacjami modlitw za zmarłych.

7. Różaniec z wymieniankami: w niedzielę, 2 listopada, o godz. 16.30 a w tygodniu o godz. 18.00. Kartki z wymieniankami można składać w zakrystii /tu jest możliwość naznaczenia dnia modlitwy/ oraz do skarbony pod chórem.

8. Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich zaprasza dzisiaj na spotkanie upamiętniające pomordowanych wrześnian: Zapal Znicz Pamięci. Spotkania rozpocznie się o godz. 12.00 przed tablicą pamiątkową na budynku dawnego więzienia, ul. Sądowa 1 - więcej informacji na okolicznościowym plakacie.

9. Polecamy uwadze prasę katolicką. W najnowszym Przewodniku Katolickim warto zwrócić uwagę na artykuły: >Synod w Watykanie - o czym dyskutowali biskupi? >Pomoc ubogim musi być dobrze zorganizowana – akcja „Szlachetna Paczka”. >Czy w życiu publicznym  można kierować się sumieniem?

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 26 października 2014 14:18  

Start Ogłoszenia