Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXII Niedziela Zwykła 30 sierpnia 2015 r.

 


 1. We wtorek, 1 września, przeżywać będziemy 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Włączmy się duchowo w wołanie do Boga za poległych i pomordowanych, prosząc jednocześnie o dar przebaczenia i pokoju.

 2. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.

 3. W środę, 2 września, Biuro Parafialne będzie nieczynne, a sprawy bardzo pilne będzie można załatwić bezpośrednio po rannej Mszy św.

 4. W I-szy czwartek od godz. 15.00 Wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu a od godz. 18.00 Nabożeństwo ku czci św. O. Pio.

 5. W I-szy piątek od godz. 15.30 okazja do spowiedzi i dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Proboszcz na wioskach od rana; ks. Konrad również od rana a ks. Bogumił od godz. 13.00.

 6. Msza św. na rozpoczęcie roku katechetycznego, na której poświęcimy tornistry z przyborami szkolnymi – dzieciom klas pierwszych, w przyszłą niedzielę, 6 września, o godz. 11.00.

 7. W związku z przygotowaniami do obchodów Światowych Dni Młodzieży oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski trwa „Sztafeta modlitwy” podjęta przez Żeńskie Zgromadzenia Zakonne naszej Archidiecezji. Siostry Urszulanki SJK z naszej parafii modlić się będą za młodzież, aby spotkanie z Papieżem Franciszkiem przyniosło wzrost wiary i umiłowanie Chrystusa; a także w intencji naszego narodu – aby obchody Chrztu Polski zaowocowały ożywieniem wiary i odnową duchową. Siostry serdecznie zapraszają wszystkich chętnych, zarówno młodzież jak i ludzi starszych, do włączenia się w modlitwy, które prowadzone będą przez cały wrzesień od 17.30 do 18.30 w kaplicy Sióstr Urszulanek SJK.

 8. Dzisiaj Dożynki Archidiecezjalne w Sanktuarium M. B. w Markowicach. Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Prymasa Polski o godz. 11.00.

 9. W przyszły czwartek, 10 września, w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Jerycho Różańcowe.

 10. Msza św. na rozpoczęcie roku katechetycznego dla młodzieży Gimnazjum Nr 2 w kościele św. Królowej Jadwigi – we wtorek, 1 września, o godz. 8.30

 11. OO. Paulini serdecznie zapraszają na Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Suma odpustowa w niedzielę, 13 września, o godz. 12.00 a szczegółowy program wywieszony w gablocie ogłoszeń. Pielgrzymka chorych z naszego Dekanatu Września II – w czwartek, 17 września, od godz. 15.30.

 12. Chór Prymasowski przy Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie ogłasza nabór nowych śpiewaków a Studium Muzyki Kościelnej rozpoczyna kolejny rok swojej działalności – więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

 13. Komunikat Komendy Powiatowej Policji we Wrześni – o wyłudzaniu od osób starszych znacznej kwoty pieniędzy...

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: sobota, 29 sierpnia 2015 14:23  

Start Ogłoszenia