Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła - 18 września 2016r.
 1. Dzisiaj, zgodnie z decyzją Księdza Prymasa, do puszek przed kościołem zbieramy ofiary - celem wsparcia poszkodowanych kataklizmem we Włoszech. Działania Caritas Polska można wesprzeć także, wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052.
 2. Wydział Duszpasterski Archidiecezji za Nuncjaturą informuje: „20 bm. W Asyżu odbędzie się Spotkanie miedzy-religijne, któremu przewodniczył będzie Papież Franciszek. Ojcu Świętemu bardzo zależy na modlitewnym wsparciu w ty dniu ze strony wszystkich Kościołów partykularnych, dlatego prosi, aby w dniu 20 września 2016 był obchodzony dzień modlitw w intencji pokoju”.
 3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy świętej a następnie spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Uczniowie klas II gimnazjum, mają spotkanie w czwartek o 18.30 w kościele.
 5. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 17.00 – 18.00, połączona z okazją do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Adorację kończymy błagalnym wołaniem o nowe powołania do służby Bożej.
 6. Comiesięczne spotkanie Duchowej Adopcji w przyszłą niedzielę o godz. 16.45.
 7. W sobotę i niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Z Wrześni organizujemy wspólny wyjazd autokarami – w niedzielę rano o godz. 4.00 przy kościele św. Król. Jadwigi - koszt wyjazdu od osoby 50 zł. Ponieważ musieliśmy domówić kolejny autokar dlatego jest jeszcze kilka wolnych miejsc - chętni mogą jeszcze się zgłaszać.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu  Jerycho Różańcowe w kościele Świętego Krzyża – w piątek, 23 września, od godz. 9.30 (plakat w gablocie ogłoszeń).
 9. Narodowa Pielgrzymka Katechetów do Gniezna z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski – w sobotę 24 września /program pielgrzymki w gablocie ogłosz.

10. Młodzież ze Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych, działających w naszym mieście, serdecznie zaprasza na wieczór ewangelizacyjny, który - poprzez modlitwę, śpiew i bycie razem - ma umocnić naszą wiarę i przybliżyć postać św. Jana Bosko. To wydarzenie będzie miało miejsce 24 września (po wieczornej Mszy św. - ok. godz. 19.15) na placu przed kościołem farnym.

11. Koncert „WYŚPIEWJ ŻYCIE” w parafii św. Kazimierza Królewicza w dniu 25 września o godz. 15.00 – zaprasza Zespół młodzieżowy Semper Fidelis.

12. TCL Września zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia – wyjazd 18 października.

13. Polecamy uwadze prasę katolicką a zwłaszcza najnowszy Przewodnik.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 18 września 2016 11:30  

Start Ogłoszenia