Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015 r.


1. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę - po wieczornej Mszy św.

2. W I-czwartek od godz. 15.00 – Wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu.

3. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej.

4. W I-szy piątek od godz. 15.30 dodatkowa okazja do spowiedzi i Msza św. o godz. 17.00, dlatego Droga Krzyżowa w piątek - tylko o godz. 18.00.

5. Chorych z comiesięczną posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Proboszcz i ks. Konrad w piątek od rana a ks. Bogumił w sobotę, 7 marca, od godz. 10.00.

6. Gorzkie Żale kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu - o godz. 16.15

7. II Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą „Ad Gentes”, przeżywamy jako Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Hojnie wesprzyjmy ofiarami, do puszek przed kościołem, misjonarzy oraz ich posługę ewangelizacyjną i charytatywną. Módlmy się też za nich i ofiarujmy Bogu nasze posty oraz umartwienia.

8. Nabożeństwo Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę, bezpośrednio po rannej Mszy św. a składka z przeznaczeniem na parafialny fundusz remontowy.

9. III Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczniemy doroczne Rekolekcje Parafialne, które w tym roku poprowadzi ks. Proboszcz z Kaczanowa. Rekolekcje umożliwiają lepsze wsłuchanie się w głos Boga, rewizję sumienia, a przede wszystkim mają prowadzić do nawrócenia. Dlatego już dzisiaj zaplanujmy nasze zajęcia i obowiązki, aby jak najowocniej wykorzystać ten czas łaski.

10. Zaproszenia do Spowiedzi Wielkanocnej można odbierać w zakrystii – po każdej Mszy św.

11. Parafia św. Kazimierza Królewicza zaprasza na Uroczystość Odpustową w środę - 4 marca. Uroczystości Odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.

12. Polecamy uwadze prasę katolicką. W Przewodniku: >Poszukiwanie nowego ładu gospodarczego – wyzwaniem dla Kościoła. >”Skrzynka na dzieci” - czyli o tym, jak koreański pastor ratuje porzucone noworodki.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 01 marca 2015 11:55  

Start Ogłoszenia