Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

Uroczystość Chrystusa Króla 22 listopada 2015 r.


1. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.45 Wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny.

3. Za tydzień, I Niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy rok kościelny, który przeżyjemy pod hasłem: Nowe życie w Chrystusie”. Również od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece wigilijne i opłatki, które poświęcimy w sobotę – na wieczornej Mszy św. Natomiast składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakup oleju opałowego, dla ogrzewania kościoła.

4. PIOSENKI Z KRAINY ŁAGODNOŚCI” zabrzmią w czwartkowy wieczór, 26 listopada, o godz. 18.30 w auli LO we Wrześni. Stanie sie to za przyczyną Jerzego Filara – kompozytora, w ramach jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Po koncercie będzie czas na rozmowę z artystą. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

5. Chór „Camerata” serdecznie zaprasza w sobotę, 28 listopada, o godz. 17.00 do sali Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na uroczysty koncert jubileuszowy z okazji 30-lecia istnienia. Wstęp wolny.

6. Msza Hubertowska, na którą serdecznie zapraszają Zarządy Kół Łowieckich Ziemi Wrzesińskiej w niedzielę, 22 listopada o godz. 15.00 w kościele Farnym. Po Mszy św. tradycyjne koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu Capelli Zamku Rydzyńskiego – Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: sobota, 21 listopada 2015 19:37  

Start Ogłoszenia