Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła – 21 września 2014 r.


1. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej później modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

2. Spotkanie dzieci z klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w czwartek, 25 września o godz. 17.00 w Kościele.

3. Rodzice dzieci z klas pierwszych mogą odbierać w zakrystii formularze zgłoszeniowe.

4. Comiesięczne spotkanie modlitewne Rodziny Radia Maryja i Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo dnia 22 września br. – poniedziałek - o godz. 16.00 – modlitwa różańcowa, następnie Msza św. dla obu wspólnot.

5. W czwartek, 25 września, o godz. 18.15, comiesięczne spotkanie modlitewne osób, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

6. Adoracja Najśw. Sakramentu i Jerycho Różańcowe w parafii Świętego Krzyża we Wrześni w wtorek, 23 września, a czas modlitwy dla naszej parafii w godz. od 13.30 – 15.45 /program w gablocie ogłoszeń/

7. Ks. Dariusz Sobczak zaprasza na koncerty do Katedry Gnieźnieńskiej. Requiem i I Msza Łacińska Franciszka Ścigalskiego zostanie wykonana 23 września, o godz. 18.45, a w sobotę, 27 września o godz. 19.00 – Koncert Galowy z okazji 100-lecia Chóru Prymasowskiego z udziałem Bogumiły Dziel-Wawrowskiej - sopran.

8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji niezawodnych i zawodnych rodzin zastępczych – osób samotnych lub małżeństw – które chciałyby zaopiekować się dziećmi pozbawionymi właściwej opieki rodzicielskiej. / cała treść komunikatu z bliższymi danymi wywieszona jest w gablocie ogłoszeń /

9. Polecamy uwadze prasę katolicką.

 

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 21 września 2014 11:14  

Start Ogłoszenia