Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej- 22 maja 2016r.
 1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.30.
 3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę razem z majowym o godz. 18.00.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 9.45 i 17.00. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.45 wyruszy Procesja Eucharystyczna do kościoła farnego; kazanie przy  ołtarzu – Pomniku Dzieci Wrzesińskich. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych posesji oraz okien naszych mieszkań. Boże Ciało jest tą szczególną okazją, aby publicznie okazać wdzięczność Bogu w Eucharystii – również i poprzez nasze pobożne uczestnictwo w całej procesji.
 5. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała i Oktawy. W oktawie Bożego Ciała Procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. wieczornej a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Zapraszamy wszystkie dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała i oktawy. Próba sypania kwiatów w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30. Prosimy rodziców o zachęcanie dzieci i umożliwienie im przyjścia na próbę i procesję. Dzieci I-szo Komunijne biorą udział w procesji – dziewczynki sypią kwiatki natomiast chłopcy ubrani w alby idą w procesji jako grupa. Rodziców prosimy o zapoznanie się z pewnymi informacjami.
 7. Serdecznie prosimy o przynoszenie płatków kwiatów z ogrodów lub działek do sypania podczas procesji Bożego Ciała oraz w oktawie. Kosz na kwiaty będzie wystawiony od środy przy bocznym ołtarzu /obraz Jezusa Miłosiernego/.
 8. W środę, 25 maja, przypada 60. rocznica świeceń Księdza Prałata Władysława Kierzka - Mszę św. dziękczynną Dostojny Jubilat odprawi w sobotę, 28 maja, o godz. 11.00 – serdecznie zapraszamy do tej wspólnoty modlitewnej.
 9. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne w czwartek i w sobotę,a sprawy pilne będzie można załatwić /w sobotę/ po rannej Mszy św.

10. Rektor Seminarium Duchownego w Gnieźnie podaje informacje dotyczące nowego naboru do PWSD w Gnieźnie oraz na Wydział Teologiczny w Poznaniu – są wywieszone w gablocie ogłoszeń. Zapraszamy do intensywnej modlitwy w intencji ludzi młodych, którzy dokonują życiowych wyborów.

11. W dniach 24-26 czerwca Siostry Urszulanki organizują pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Zapisy do 30 maja, pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc, szczegółowe informacje u Sióstr.

12. Polecamy uwadze prasę katolicką a w najnowszym Przewodniku artykuły: >O jakiej Europie marzy Papież? - rady Franciszka nie tylko dla polityków. >Jezus pośród nas – dlaczego świętujemy Boże Ciało? Ponadto: >Skuteczna święta – prawdziwe historie o wstawiennictwie św. Rity; oraz >wywiad z charyzmatykiem, który mówi, jakie zadania daje Jezus współczesnym katolikom – Jesteśmy zwycięzcami.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: poniedziałek, 23 maja 2016 21:17  

Start Ogłoszenia