Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

III NIEDZIELA ADWENTU – 14 grudnia 2014 r.


1. Nabożeństwo Żywego Różańca bezpośrednio po rannej Mszy świętej.

2. Roraty codziennie /od poniedziałku do piątku/ o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich – a najmłodsze dzieci z lampionami.

3. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

4. Rozpoczęliśmy czas parafialnych spowiedzi adwentowych i spotkań opłatkowych, dlatego Biuro Parafialne / do świąt/ będzie czynne tylko w poniedziałek i  środę a sprawy bardzo pilne, w pozostałe dni, będzie można załatwić bezpośrednio po rannej Mszy św.

5. W sobotę spowiadaliśmy w Bieganowie i Zielińcu, w poniedziałek spowiedź w Węgierkach, we wtorek u nas, w środę Gozdowo, czwartek św. Kazimierz Król., w piątek Kaczanowo a sobotę spowiadamy w par. św. Król. Jadwigi.

6. We wtorek spowiedź w naszej parafii – udziałem kapłanów naszego Dekanatu. Okazja do spowiedzi w godz. 9.00 – 11.30 /z pół godzinną przerwa od 10.00/ oraz od 15.00 – 17.30 /z pół godzinną przerwą od 16.00.

7. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Eucharystii.

8. W zakrystii, można nabywać świece i opłatki wigilijne oraz płyty z najpopularniejszymi polskimi kolędami – w wykonaniu organisty parafii Farnej we Wrześni /w cenie po 12 zł./

9. Rozpoczął się cykl Katechez dla małżeństw - w parafii św. Król. Jadwigi. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00.

10. We wtorek, 16 grudnia, o godz. 18.00 w małej sali Kina Trójka odbędzie się prelekcja:” Narodziny Jezusa Chrystusa wg. Biblii i odkryć archeologicznych”.

11. Polecamy uwadze prasę katolicką..

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 14 grudnia 2014 16:43  

Start Ogłoszenia