Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła – 20 lipca 2014 r.


1. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej.

2. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Promienistej z Biechowa w dniach od 28 lipca – 6 sierpnia. Zapisy 20 lipca po wieczornej Mszy Świętej w Biechowie. Również Grupa Błękitna organizuje Pielgrzymowania z Wrzesińskiej Fary. Przewodnik pielgrzymki ks. Michał Bubacz zaprasza na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj około godz. 19.15 w farnej salce parafialnej. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę 29 lipca br. o godz. 6.30.

3. Dzisiaj rozpoczęliśmy XV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z organizowaną akcją przez MIVA Polska – na rzecz zakupu misyjnych środków transportu w przyszłym tygodniu do puszek przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę na ten szczytny cel.

4. Biuro Radia Maryja organizuje dwie pielgrzymki. Pierwszą - 7 sierpnia - do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a drugą do Lichenia w dniu 25 sierpnia br.

Szczegółowy program oraz dodatkowe informacje w gablocie ogłoszeń.

5. W piątek, 25 lipca, o godz. 18.15 w kościele, wspólna modlitwa osób, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

6. W związku z wakacjami i letnimi urlopami Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wystosował apel o szczególną czujność oraz ostrożność w podejmowaniu rozmaitych działań, by te nie zagrażały życiu i zdrowiu ludzkiemu. Całość „Listu otwartego” można przeczytać w gablocie ogłoszeń.

 

7. Polecamy uwadze prasę katolicką.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: poniedziałek, 21 lipca 2014 18:05  

Start Ogłoszenia