Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 20 kwietnia 2014 r.

 

1. Jutro świąteczny Poniedziałek. Msze św. w porządku niedzielnym a naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego a także za ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.

3. We wtorek, 22 kwietnia, w Parafii pw. Świętego Krzyża na Lipówce od godz. 9.30 – 17.50 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Jerych Różańcowe. Czas adoracyjnej modlitwy dla naszej Parafii od 13.30 – 15.45.

4. Nowenna do M B Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.

5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uroczyste zakończenie Nowenny z Wystawieniem Najśw. Sakramentu i modlitwą dziękczynną za Kanonizację o godz. 16.30. Natomiast o godz. 16.00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbędzie się wieczornica poświęcona św. Janowi Pawłowi II: Santo Subito!

6. Polecam uwadze prasę katolicką. W najnowszym stu stronicowym numerze Przewodnika: > O tym, jak przeżywana jest Wielkanoc w Jerozolimie oraz jakie znamy dowody Zmartwychwstania Pańskiego. >Przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II – w tym numerze wspaniała pamiątka kanonizacyjna – książka Miłość jest piękna z wyborem myśli Jana Pawła II o miłości. /cena kompletu 10 zł./ Jest jeszcze do nabycia: Album – cegiełka: Miłość mi wszystko wyjaśniw cenie 20 zł. Ta „płyta kanonizacyjna”, która zawiera 11 utworów zaczerpniętych z poezji i tekstów Karola Wojtyły, rozpoczyna akcję dofinansowania pielgrzymów ze Wschodu na ŚDM – Kraków 2016.

 

7. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu wrzesińskiego, Starostwo Powiatowe we Wrześni uruchomiło darmowy system ostrzegania, alarmowania i informowania. Mieszkańcy, którzy zarejestrują się w tym systemie będą otrzymywać bezpłatnie wiadomości o zagrożeniach, konieczności ewakuacji, bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych oraz innych ważnych wydarzeniach na terenie powiatu wrzesińskiego. O sposobie zarejestrowania się do systemu można poczytać w „Apelu Starosty Wrzesińskiego” oraz na ulotkach informacyjnych.

 

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 20 kwietnia 2014 10:48  

Start Ogłoszenia