Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 lutego 2017r.

 1. Nabożeństwo Żywego Różańca – bezpośrednio po rannej Mszy Świętej.
 2. We wtorek, 14 lutego, święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W tym dniu Kościół wspomina także świętego Walentego – biskupa Umbrii w III wieku. W średniowieczu żywy był jego kult jako patrona chorych nerwowo i na epilepsje. W Anglii a potem w USA patronował zakochanym.
 3. W środę po wieczornej Mszy Świętej – Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy oraz spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Spotkanie grupy modlitewnej św. Ojca Pio w czwartek po wieczornej Mszy Św
 5. Wznawiamy dyżur w konfesjonale połączony z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu – w każdy piątek od godz. 17.00 – 18.00.
 6. W przyszły wtorek, 21 lutego, całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu.
 7. Polecamy uwadze prasę katolicką a w najnowszym Przewodniku artykuły: >Spróbujmy jeszcze raz – środowiska pro-life złożyły nowy projekt ochrony życia. >Wieszak, kawa i miłość – na polskich ulicach pojawiły się wieszaki z ubraniami dla bezdomnych. >Na dobre i na złe – jak być przyjacielem chorego na raka. >Polski książę światowego kina, Michał Waszyński, dopiął swego.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 12 lutego 2017 17:03  

Start Ogłoszenia