Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 sierpnia 2017r.
 1. Trwa sierpień – miesiąc pielgrzymek, rolniczego trudu, maryjnych świąt i patriotycznych rocznic, ale też miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu.
 2. Dzisiaj - Nabożeństwo Żywego Różańca bezpośrednio po rannej Mszy Świętej a składka z przeznaczeniem na parafialny fundusz remontowy; natomiast bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
 3. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 4. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym a uroczyste dziękczynienie za tegoroczne zbiory podczas Mszy Świętej o godz. 9.45 oraz w Obłaczkowie o godz. 8.30.
 5. 15 sierpnia - to również Święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. W 97. rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej 1920 r. Uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem 68 Pułku Piechoty o godz. 10.30 i Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny o godz. 11.30 - w kościele farnym we Wrześni.
 6. W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy.
 7. W piątek od godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja połączona z dodatkową okazją do spowiedzi.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Jerycho Różańcowe w parafii św. Kazimierza Król. w czwartek – 24 sierpnia. Czas Adoracji i modlitwy dla naszej parafii w godz. od 10.00 – 12.30.
 9. Rektor Prymasowskiego Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że trwa tzw. Drugi nabór do naszego Seminarium Duchownego oraz na Wydział Teologiczny w Poznaniu, gdzie kształcą się przyszli kapłani, a w trybie stacjonarnym i zaocznym studiują osoby świeckie... W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Módlmy się również za tych, którzy już zdecydowali się na rozpoczęcie formacji do kapłaństwa.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką a zwłaszcza nowy Przewodnik Katolicki...

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: poniedziałek, 14 sierpnia 2017 08:09  

Start Ogłoszenia