Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

III Niedziela Zwykła – 25 stycznia 2015 r.


1. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek, środę i sobotę w godz. od 10.00 – 12.00 a sprawy pogrzebowe można uzgadniać również telefonicznie.

2. W ostatnią niedzielę stycznia przypada Światowy Dzień Trędowatych – przed kościołem zbieramy dodatkowe ofiary na wsparcie dla z naszej Archidiecezji.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy świętej oraz spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

4. Rodziców klas III zapraszamy na spotkanie w piątek, 30 stycznia, po Mszy św. wieczornej.

5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

6. Parafia św. Król. Jadwigi zaprasza dzisiaj na Koncert Kolęd – od godz. 16.30.

7. Sanktuarium Matki Bożej w Biechowie zaprasza na Wieczór Chwały u Mamy – również dzisiaj - po Mszy św. o godz. 16.00.

8. Parafia św. Kazimierza Król. zaprasza na II Koncert Scholi w przyszłą niedzielę, 1 lutego od godz. 15.00 – wystąpią zaprzyjaźnione schole dziecięce oraz zespoły młodzieżowe.

9. W liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym roku przypadnie on w ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Życia Konsekrowanego. To wyjątkowa okazja do modlitwy za osoby konsekrowane  a także podziękowania im za codzienną posługę, wytrwałą modlitwę i dar życia radami ewangelicznymi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej parafii oraz do udziału w uroczystej Mszy św, razem z osobami konsekrowanymi w Katedrze Gnieźnieńskiej w poniedziałek, 2 lutego – o godz. 12.00 – której będzie przewodniczył Prymas Polski.

10. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na Rekolekcje Zimowe w Licheniu od 19 – 22 lutego; Towarzystwo Czytelni Ludowych zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 16-16 marca /więcej informacji w gablocie ogłoszeń/.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: sobota, 24 stycznia 2015 19:12  

Start Ogłoszenia