Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

XVI Niedziela Zwykła 19 lipca 2015 r.

 

 

1. W poniedziałek, dnia 20 lipca o godz. 19.00 - w salce katechetycznej, odbędzie się zebranie rodziców wszystkich ministrantów i młodszych lektorów. Omówione zostaną sprawy organizacyjne wrześniowego wyjazdu służby ołtarza nad morze. Spotkanie bardzo ważne – dlatego ks. Bogumił wszystkich zainteresowanych serdecznie prosi o przybycie.

2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.

3. W tym tygodniu przypada święto liturgiczne – w czwartek św. Brygidy, patronki Europy a w sobotę święto św. Jakuba Apostoła oraz tradycyjne wspomnienie św. Krzysztofa i związane z nim błogosławieństwo pojazdów.

4. Dnia 28 lipca wyruszy po raz kolejny z Gniezna, od Grobu Św. Wojciecha, Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Trzynaście grup pielgrzymkowych skupia pątników z terenu Archidiecezji, którzy wzorem lat ubiegłych proszą o przyjęcie na nocleg z 28 na 29 lipca /z wtorku na środę/. W naszej Parafii nocować będą Grupy: Zielona z Pobiedzisk i Błękitno-żółto-zielona z Mogilna. Każda Grupy liczy około 50 pątników. Serdecznie prosimy o przyjęcie pielgrzymów oraz modlitwę w intencjach szczęśliwego i owocnego pielgrzymowania.

5. Polecamy uwadze prasę katolicką a w najnowszym Przewodniku Katolickim: artykuły: >Papież Franciszek pielgrzymuje do Ameryki Południowej. >Otwarcie Grecji na Wschód – wpływ greckiej polityki na sytuację w Europie. >Walki na Ukrainie – czym zajmują się tzw. archeolodzy.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: środa, 22 lipca 2015 20:41  

Start Ogłoszenia