Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 marca 2017r.

 1. W poniedziałek, wtorek i środę spotkania rekolekcyjne dla dzieci szkolnych.
 2. Spotkania rekolekcje dla dorosłych: środa, czwartek i piątek połączone z Mszą  świętą wieczorną = zakończone w środę Nowenną do M. B. Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracją Najśw. Sakramentu a w piątek Drogą Krzyżową.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci - w piątek o 17.00.
 4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.15.
 5. Parafialna spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów we wtorek, 4 kwietnia
 6. Ekstremalna Droga Krzyżowa we Wrześni - 7 kwietnia. Możliwość zapisu i więcej informacji na stronie: www.edk.org.pl oraz na plakacie.
 7. Pierwsza spowiedź dzieci klas trzecich, wraz z nabożeństwem pokutnym, w sobotę – 1 kwietnia o godz. 14.00.
 8. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich, przed ich pierwszą spowiedzią, w czwartek – 30 marca o godz. 17.00.
 9. SCHOLA – zaprasza na kiermasz wielkanocny. Po każdej Mszy św. od godz. 8.30 można nabyć: kartki świąteczne, baranki i wielkanocne pisanki z gęsich jaj – ręcznie zdobione. Uzyskane pieniądze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd scholi w góry a kiermasz potrwa do Niedzieli Palmowej.

10. Jak każdego roku organizowany jest wakacyjny wyjazd dzieci w Góry Stołowe – do miejscowości Pasterka. Termin Wakacji z Bogiem: 04-14 sierpnia. Zapisy na wyjazd do 10 maja a o szczegółach można dowiedzieć się u siostry Janiny. Jest poszukiwana osoba pełnoletnia, z uprawnieniami opiekuna, która chciałaby podjąć opiekę nad grupą dzieci podczas wyjazdu w góry.

11. W niedzielę, 2 kwietnia, obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej NKWD w 1940 r. = rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 10.00 w kościele Farnym, następnie przemarsz z orkiestrą na cmentarz parafialny przy ul. Gnieźnieńskiej  i krótka część artystyczna przy Pomniku Katyńskim.

12. Polecamy uwadze prasę katolicką a zwłaszcza nowy Przewodnik, w którym przeczytamy m.in. >Reportaż z hospicjum w Pucku – co pozostało po księdzu który oswoił śmierć, ks. Janie Kaczkowskim.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 26 marca 2017 21:30  

Start Ogłoszenia