Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła - 24 lipca 2016r.
 1. Trwają Dni w Diecezjach poprzedzające XXXI Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Serdecznie zapraszamy na wspólną Eucharystię z pielgrzymami – dzisiaj o godz. 12.15 oraz w poniedziałek o godz. 9.30.
 2. W poniedziałek czcimy liturgicznie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących oraz św. Jakuba Apostoła; natomiast we wtorek, 26 lipca, świętych Joachima i Annę - rodziców NMP.
 3. 3. Trwa XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy miłosierdzie drogami świata”. Ta inicjatywa MIVA Polska łączy w sobie duszpasterską troskę o bezpieczne poruszanie się po drogach oraz konkretną pomoc polskim misjonarzom w zakresie środków transportu. Bądźmy wdzięczni za dotychczasowe szczęśliwe podróże, bo wdzięczność otwiera drzwi do skarbca Bożych łask. Tę wdzięczność możemy okazać również poprzez udział w Akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy – na pojazdy dla polskich misjonarzy. Właśnie dzisiaj zbierane są ofiary, do puszek przed kościołem, na rzecz akcji MIVA Polska. W Roku Miłosierdzia datek ten będzie uczynkiem miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach. Zachęcamy!
 4. We wtorek, 2 sierpnia, wyruszy z Gniezna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Pięć grup regionalnych skupia pątników z terenu Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Wzorem lat ubiegłych proszą o przyjęcie na nocleg z 2 na 3 sierpnia tj. z wtorku na środę. W naszej Parafii nocować będzie Grupa Regionu Gniezno 1, która może liczyć ok. 80 pątników.
 5. Natomiast w środę, 3 sierpnia, wyruszy na Jasną Górę Wrzesińska Grupa Błękitna, która potrzebuje także wsparcia materialnego. Jak już wcześniej wspominaliśmy, Przewodnik Grupy prosi o składanie intencji, w których pielgrzymi będą się modlić podczas drogi /skarbona wystawiona pod chórem/.
 6. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 7. W czwartek, 28 lipca, przejście przez Jubileuszową Bramę Miłosierdzia w Biechowie – odjazd przy kościele o godz. 17.00 /zapisy w zakrystii/
 8. Polecamy uwadze prasę katolicką a najnowszym Przewodniku artykuły: >Przyjaciel papieża Franciszka opowiada, jaką osobą jest Ojciec Święty na co dzień; >Mało znane fakty i opinie dotyczące rzezi wołyńskiej; >Fotoreportaż z katedry znajdującej się pod ziemią.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 24 lipca 2016 13:22  

Start Ogłoszenia