Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

V Niedziela Zwykła 7 lutego 2016 r.


 1. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek i w czwartek.
 2. W środę, 10 lutego, przypada Popielec – dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli 40-dniowej pokuty, nawrócenia i duchowej odnowy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia /w tym jeden do syta/. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30.
 3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 4. W czwartek, 11 lutego, w liturgiczne wspom. NMP z Lourdes przypada XXIII Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych o godz. 10.00 a następnie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za chorych. Natomiast w kaplicy szpitalnej Msza św. o godz. ...
 5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i dla dorosłych o 18.00.
 6. W sobotę, 13 lutego, zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie kapłani Archidiecezji spotykają się na wielkopostnym czuwaniu modlitewnym w godz. od 10.00 – 11.30. Dla naszego Rejonu takie spotkanie odbędzie się w kościele Świętego Krzyża na Lipówce we Wrześni.
 7. W przyszłą niedzielę comiesięczne Nabożeństwo Żywego Różańca po rannej Mszy św. a składka z przeznaczeniem na parafialny fundusz remontowy.
 8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.15.
 9. Polecamy uwadze prasę katolicką, a w najnowszym Przewodniku artykuły: >Zjazd Gnieźnieński – czy chrześcijanie znajdą sposób na ożywienie współczesnej Europy? >”Z nieludzkiej ziemi do buszu” - niezwykłe losy sybiraków, którzy znaleźli schronienie w Afryce. >”Nie chciałbyś uratować komuś życia?” - o tym dlaczego warto zostać dawcą szpiku i jak bezinteresownie pomagać chorym.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: sobota, 06 lutego 2016 17:14  

Start Ogłoszenia