Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 23 listopada 2014 r.


1. Po Mszy św. o godz. 9.45 Wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny.

2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.

3. W czwartek Biuro Parafialne nieczynne – od poniedziałku ksiądz Proboszcz wyjeżdża na doroczne rekolekcje kapłańskie.

4. Również w czwartek, 27 listopada, o godz. 17.00 w kościele, spotkanie z rodzicami dzieci klas pierwszych – które przygotowują się do I-szej Komunii.

5. Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza na Dni Radości, które w dniach 28 – 30 listopada odbędą się w Janowcu Wielkopolskim.

6. Za tydzień, I Niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy rok kościelny. Jego hasłem będzie wezwanie: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Również od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece wigilijne i opłatki, które poświęcimy w sobotę – na wieczornej Mszy świętej. Natomiast składka z przyszłej niedzieli będzie z przeznaczeniem na zakup oleju opałowego, dla ogrzewania kościoła.

7. Comiesięczne spotkanie modlitewne Rodziny Radia Maryja odbędzie się dnia 24 listopada – rozpoczęcie o godz. 16.00 modlitwą różańcową.

8. Nasz Dziennik” przygotował Cudowne Medaliki, dla każdego czytelnika,  poświęcone w Niepokalanowie. Będą umieszczone w czwartkowym numerze, dnia 27 listopada – w rocznicę podarowania przez Niebo Cudownego Medalika

9. Polecamy uwadze prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim warto zwrócić uwagę na artykuł: >Gdy brakuje dachu nad głową – jak walczyć z bezdomnością. >Królestwo Boże na ziemi – czy jest możliwe? >Polska XX wieku – burzliwa historia ojczyzny.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 23 listopada 2014 13:38  

Start Ogłoszenia