Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna - 1 maja 2016r.
 1. Dzisiaj Uroczystość I-szej Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00.
 2. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą do kościoła codziennie na godz. 18.00 a w sobotę udają się ze swoimi rodzinami do Biechowa – na godz. 9.00.
 3. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.30.
 4. Od poniedziałku do środy przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące. W poniedziałek, 2 maja, Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 5. We wtorek, 3 maja, uroczystość N M P Królowej Polski – Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszy o godz. 11.00 Rocznica I-szej Komunii św.
 6. Nowenna do M. Bożej Nieust. Pomocy w środę – razem z majowym o 18.00.
 7. W I-szy czwartek, 5 maja, od godz. 15.00 – Wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu  zakończona nabożeństwem do św. ojca Pio o godz. 17.45.
 8. W I-szy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 16.00 i Msza św. o 17.00 a chorych z posługą sakramentalną wszyscy księża odwiedzą od rana.
 9. Od piątku rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - Nabożeństwo Żywego Różańca po rannej Mszy św. a składka na paraf. fundusz remontowy.

11. Z woli Ojca Świętego Franciszka, niedziela – 8 maja, jest dniem solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Kościół w Polsce pragnie okazać solidarność ofiarom kataklizmu poprzez modlitwę i ofiarę. Z tego względu Ksiądz Prymas prosi o otoczenie poszkodowanych w Ekwadorze gorącą modlitwą oraz zorganizowaniem w przyszłą niedzielę zbiórki ofiar do puszek.

12. W poniedziałek, 2 maja, 168. Rocznica Bitwy pod Sokołowem oraz Święto Flagi Narodowej. W programie uroczystości Msza św. w kościele farnym o godz. 16.00 a następnie przemarsz pod pomnik w Sokołowie, okolicznościowe przemówienie i część artystyczna.

13. Parafia w Gozdowie zaprasza na Odpust ku czci świętych Apostołów: Filipa i Jakuba - w przyszłą niedzielę, 8 maja, a Suma Odpustowa o godz. 12.00.

14. Polecamy uwadze prasę katolicką...

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: poniedziałek, 02 maja 2016 18:10  

Start Ogłoszenia