Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 października 2017r.
 1. Dzisiaj w naszych kościołach odbywa się tzw. liczenie wiernych czyli praktyk niedzielnych w parafii. Również dzisiaj – o godz. 16.15 poświęcenie figury Matki Bożej Niepokalanej i następnie procesyjnie przejdziemy do kościoła na nabożeństwo różańcowe.
 2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.00 /od poniedziałku do piątku/. Natomiast w niedzielę o godz. 16.30.
 3. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 – połączona z Różańcem, natomiast po Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. W środę przypada Święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia.
 4. Przygotowanie do bierzmowania dla kl III – kolejne spotkanie w czwartek o godz. 17.30 w kościele.
 5. W sobotę, 21 października, Biuro Parafialne nie będzie czynne – ze względu na Rejonową Konferencję Duszpasterską; sprawy bardzo pilne będzie można załatwić bezpośrednio po rannej Mszy Świętej.
 6. Za tydzień, Niedzielą Misyjną, rozpoczniemy obchody Tygodnia Misyjnego, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem: Idźcie i Głoście. Zostanie odczytane Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny a składka przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
 7. Wydział Duszpasterski AG informuje – w związku z trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Meksyk, Ksiądz Prymas prosi o przeprowadzenie zbiórki do puszek w dniu 15 października (tj. dzisiaj-przed kościołem). Zebrane datki należy wpłacić na konto Caritas Gnieźnieńskiej. Można również włączyć się w akcję pomocy wysyłając SMS pod numer 72052 – podając hasło MEKSYK.
 8. Wieczór Uwielbienia w parafii farnej we Wrześni - w każdą trzecią sobotę miesiąca (teraz wypada 21 października) - po wieczornej Eucharystii.
 9. Urząd Miasta i Gminy we Wrześni informuje o odbywających się w Gminie Września badaniach profilaktycznych dotyczących schorzeń układu oddechowego. W trakcie badań można wykonać prześwietlenie płuc oraz spirometrię. Badania odbywać się będą 20 października w godz. 11.00 – 16.00 w Wrzesińskim Ośrodku Kultury /więcej informacji na plakacie/.

10. Zapraszamy do lektury nowego Przewodnika Katolickiego, w którym przeczytamy także o największych sanktuariach maryjnych na świecie. Jest również kolejny numer  kwartalnika miedzy parafialnego – WSPÓLNOTA.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 15 października 2017 11:42  

Start Ogłoszenia