Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła – 27 lipca 2014 r.


1. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej.

2. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca, od godz. 15.30 okazja do spowiedzi świętej i dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

3. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.

Na wioskach odwiedziny chorych w miesiącu sierpniu są odwołane.

4. Dzisiaj kończą się obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. W związku z zeszłotygodniowym apelem Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, do puszek przed kościołem, możemy złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy. Niech ten gest, będzie także naszym dziękczynieniem Panu Bogu za każdą szczęśliwą podróż, za każdy szczęśliwie przejechany kilometr.

5. W dniu jutrzejszym wyruszy z Gniezna, od Grobu Świętego Wojciecha, Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. W naszej Parafii nocować będą dwie grupy: Zielona z Pobiedzisk, która liczy ok. 50 osób i Błękitno-żółto-zielona z Mogilna licząca ok. 70 pątników. Wzorem lat ubiegłych, miejscem noclegu jest Szkoła Podstawowa Nr 2. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji za życzliwość a parafian prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwego i owocnego pielgrzymowania oraz zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

6. Parafia św. Jadwigi Królowej we Wrześni zaprasza na występ amerykańskiego chóru Mennonitów. Koncert odbędzie się w kościele 2 sierpnia o godz. 19.00.

7. W zakrystii jest do nabycia książka pt.: „Ewangelizacja inkulturacyjna Pigmejów Baka w Kamerunie”. Autorem jest ks. dr Mariusz Misiorowski, który przez miesiąc lipiec posługuje w naszej parafii. Po zakończonym urlopie powraca do Kamerunu, by dalej szerzyć Ewangelię w tym kraju misyjnym. Książkę tę czyta się jednym tchem i może być pięknym prezentem na różne okazje i uroczystości. Koszt druku to 32,50 zł.

 

8. Polecamy uwadze prasę katolicką.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 27 lipca 2014 14:33  

Start Ogłoszenia