Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU - 4 grudnia 2016r.
 1. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom klas trzecich.
 2. Roraty codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00 – są one dobrym przygotowaniem naszych serc, aby owocnie przeżyć ten czas łaski. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a najmłodsze dzieci z lampionami.
 3. Spotkanie rodziców ministrantów – w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 4. Spotkania formacyjne dla przygotowujących się do bierzmowania z klas III – grupa pierwsza ma spotkanie we wtorek po Roratach (w salce) a grupa druga ma spotkanie w środę po Roratach (w salce).
 5. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy świętej.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 17.00 i 18.30.
 7. Spotkanie dla II klas gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania, w czwartek o godz. 16.30 – w salce.
 8. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne i opłatki. Schola przygotowała kartki świąteczne, które rozprowadza po każdej Mszy św. - od godz. 8.30.
 9. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie - do puszek przed kościołem zbieramy ofiary na wsparcie Kościoła na Wschodzie.

10. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Żywego Różańca bezpośrednio po rannej Mszy św. a składaka z przeznaczeniem na parafialny fundusz remontowy.

11. Przed nami święta Bożego Narodzenia i kolejna okazja by podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przygotowała papierowe torby, które po wielkopolsku nazwano: TYTKA MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy do ich zabrania i wypełnienia żywnością. Paczki te przynosimy najpóźniej do przyszłej niedzieli, 11 grudnia br., – do zakrystii lub do Sióstr Urszulanek. Dar ten zostanie przekazany najbardziej potrzebującym w naszej parafii; wśród ofiarodawców, którzy wypełnią ankietę i prześlą ją do Caritas Archidiecezji zostanie wylosowana pielgrzymka do Rzymu... Zapraszamy!

12. Polecamy uwadze prasę katolicką...

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 04 grudnia 2016 21:28  

Start Ogłoszenia