Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

IV Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2015 r.


1. Ostania niedziela kwietnia jest obchodzona, również, jako IX Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i wszystkich uczestników ruchu.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy św. a następnie spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

3. W piątek, 1 Maja, przypada I-szy piątek miesiąca. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi i dodatkowa Msza święta o 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od rana /na wioskach i w mieście/.

4. Jest dyspensa - na mocy decyzji Biskupów Diecezjalnych w piątek - 1 maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Nabożeństwo majowe – codziennie o godz. 18.00 a w niedziele o 16.30.

6. Uroczystość N.M.P. Królowej Polski w kalendarzu liturgicznym przeniesiona na sobotę – 2 maja. W sobotę od godz. 9.00 spowiedź przed I-szą Komunią.

7. Uroczystość Patriotyczna z okazji 167. Rocznicy Bitwy pod Sokołowem w dniu 2 Maja – rozpocznie się  Mszą św. o godz. 16.00 w kościele farnym.

8. W dniach 2 i 3 maja wywiesimy flagi na naszych domach.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość I-szej Komunii - na Mszy św. o godz. 10.00 - nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

10. Wrzesińska parafia farna wraz z Muzeum Regionalnym zapraszają 8 maja na uroczystości 100. rocznicy śmierci abp. Edwarda Likowskiego, pochodzącego z Wrześni metropolity gnieźnieńskiego i poznańskiego, prymasa Polski. W programie o godz. 18.00 Msza św. w kościele farnym a o 19.30 otwarcie wystawy w Muzeum regionalnym - więcej informacji na plakacie w gablocie.

11. Parafia w Gozdowie zaprasza na Odpust ku czci św. Filipa i Jakuba – 10 maja o godz. 11.00 oraz na wyjazd do Zakopanego w dniach 12 – 14 czerwca.

12. Siostry organizują pielgrzymkę do Lipnicy Murowanej, Krakowa i Łagiewnik w dniach 27 i 28 czerwca br. (zgłoszenia u Sióstr do końca maja).

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: sobota, 25 kwietnia 2015 13:29  

Start Ogłoszenia