Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 maja 2017r.
 1. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.30.
 2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę – razem z majowym.
 3. Od poniedz. - środy przypadają Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące a w środę, 24 maja, także Dzień Modlitw Katolików Całego Świata w Intencji Kościoła w Chinach.
 4. Próba dla młodzieży przed bierzmowaniem we wtorek o godz. 17.00.
 5. W czwartek, 25 maja, zapraszamy na godz. 18.00 osoby z Duchowej Adopcji.
 6. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w tym samym dniu przypada Dzień Matki.
 7. Rozpoczynamy przygotowanie bliższe do zawarcia Sakramentu Małżeństwa – Katechezy dla narzeczonych w każdą niedzielę o godz. 15.00.
 8. 8. Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich zaprasza na NOC MUZEÓW – w sobotę, 27 maja, od godz. 16.00 – szczegółowy program w gablocie ogłoszeń
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku w środę, 7 czerwca, od godz. 13.30 – 15.00; ul. Wiewiórowskiego 6 - NZOZ „PRODERMED” (więcej w gablocie)

11. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do miejscowości Pasterka. Zapraszamy chętnych na górskie wędrówki i przygody.

12. Siostry Urszulanki zapraszają również na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie: Kielce – Sandomierz i okolice ( 24-25 czerwiec) - zapisy do końca maja.

13. Polecamy uwadze prasę katolicką a zwłaszcza nowy Przewodnik Katolicki, w którym przeczytamy rozmowę o objawieniach maryjnych z abp. Henrykiem Hoserem – specjalnym wysłannikiem papieża do Medjugorie.

 

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 21 maja 2017 21:23  

Start Ogłoszenia