Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła – 19 października 2014 r.


1. Zaproszenie – 25-rocznica sakry biskupiej Arcybiskupa Józefa Kowalczyka...

2. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.30. Natomiast dla dzieci - Różaniec o godz. 17.00 /od poniedziałku do piątku/.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę o godz. 18.00 - razem z Różańcem a po Mszy Świętej spotkanie formacyjne Odnowy w Duchu Święty.

4. Tydzień Misyjny, który potrwa do 25 października, w tym roku przeżywamy go pod hasłem:
Z Ewangelią do narodów
. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na fundusz Papieskich Dzieł Misyjnych a w zakrystii można nabyć Kalendarz Misyjny na rok 2015 – w cenie po 5 zł.

5. Również dzisiaj w naszych świątyniach odbywa się tzw. liczenie niedzielnych praktyk religijnych.

6. W czwartek wieczorem Msza dziękczynna wspólnoty modlitewnej Odnowa w Duchu Świętym – z okazji 21 rocznicy działalności...

7. Doroczny Koncert Pieśni Maryjnych – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

8. Comiesięczne spotkanie modlitewne Rodziny Radia Maryja odbędzie sie wyjątkowo we wtorek, 21 października, rozpoczęcie o godz. 16.00.

9. Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich zaprasza w przyszłą niedzielę, 26 października, na spotkanie upamiętniające pomordowanych wrześnian: Zapal Znicz Pamięci. Spotkania rozpocznie się o godz. 12.00 przed tablicą pamiątkową na budynku dawnego więzienia, PSS Społem, ul. Sądowa 1 a więcej informacji na okolicznościowym plakacie w gablocie ogłoszeń.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką. W najnowszym Przewodniku Katolickim warto zwrócić uwagę na artykuły: >”Katolicyzm na cenzurowanym” - jak być katolikiem pełniąc funkcję publiczną? >Papież na burzliwe czasy – sylwetka Pawła VI tuż przed beatyfikacją. >Otwartość na człowieka – czyli o tym, co sprawia, że misje się udają.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: sobota, 18 października 2014 22:36  

Start Ogłoszenia