Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła – 24 sierpnia 2014 r.


1. Konferencja Episkopatu Polski wystosowała komunikat, w którym prosi aby dzień 26 sierpnia, który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęceni zostajemy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie oraz do podjęcia praktyk pokutnych w celu uproszenia u Boga łaski pokoju. Metropolita Gnieźnieński Abp Wojciech Polak prosi dodatkowo o zbiórkę pieniędzy do puszek w dzisiejszą niedzielę. Zebrane pieniądze zostaną przekazane cierpiącym chrześcijanom w Iraku. Pełna treść komunikatów w gablocie ogłoszeń.

2. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej.

3. W parafii pw. św. Kazimierza Królewicza dnia 24 sierpnia odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Jerycho Różańcowe. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. Studium Muzyki Kościelnej naszej Archidiecezji rozpoczyna kolejny rok swojej działalności dnia 6. września 2014 r. o godz. 9.00 w gmachu Konwiktu przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Zapraszamy młodzież i dorosłych, aby rozwijać swoje umiejętności. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

5. Polecamy naszej uwadze prasę katolicką.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: wtorek, 26 sierpnia 2014 16:32  

Start Ogłoszenia