Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła - 19 czerwca 2016r.
 1. Zaproszenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży...
 2. Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa - codziennie po wieczornej Mszy św.
 3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy - w środę po wieczornej Mszy św.
 4. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 5. W sobotę, 25 czerwca, Biuro Parafialne będzie nieczynne - wyjeżdżamy na Kongregację Dekanalną do Kaczanowa – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00.
 6. Na mocy Dekretu Prymasa Polski, Arcybiskupa Wojciecha Polaka, z dniem 1 lipca 2016 r. - Ksiądz Bogumił Czuliński - zostaje zwolniony z obowiązków wikariusza w naszej Parafii i jednocześnie mianowany Proboszczem Parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie. Równocześnie z tymże dniem obowiązki wikariusza w naszej Parafii podejmie Ksiądz Marcin Winkiel, który przychodzi do nas z Parafii pw. św. Wojciecha w Margoninie.
 7. Bezpłatne badania dotyczące profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego przewodu pokarmowego oraz chorób układu moczowo-płciowego mężczyzn odbędą się 28 czerwca we Wrzesińskim Ośrodku Kultury natomiast w dniu 24 czerwca w Poradni Leczenia Uzależnień ul. Witkowska 3 przeprowadzone zostanie Spotkanie Edukacyjne. Szczegóły i więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 8. Polecamy uwadze prasę katolicką a w najnowszym Przewodniku artykuły: >Istota liturgii – rola sacrum w Kościele. >Dni w Diecezjach – jak młodzież przygotowuje się na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Ponadto – czy list Ukraińców może doprowadzić do pojednania z Polakami – oraz Radom 1976 - demonstracje robotników oczami ofiar komunistycznych władz.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: sobota, 18 czerwca 2016 20:46  

Start Ogłoszenia