Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU - 10 grudnia 2017r.
 1. Ogłoszenie parafialne – o projekcie Wigilia bez granic...
 2. Roraty codziennie o godz. 17.00 /od poniedziałku do piątku/. Najmłodsze dzieci serdecznie zapraszamy z lampionami.
 3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej a następnie spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej i Towarzystwa Św. Wojciecha.
 4. II Niedziela Adwentu, to Dzień Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Do puszek przed kościołem zbieramy ofiary na wsparcie Kościoła na Wschodzie.
 5. Dzisiaj III Bieg im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Trasa biegu poprowadzi ulicami naszego miasta. W związku z tym w godzinach 12.30 – 14.30 nastąpi częściowe wyłączenie z ruchu kilku ulic. Kierowców prosimy zwrócić  szczególną uwagę na parking przy ul. Opieszyn i ul. 3 Maja – wyjazd z tych parkingów po Mszy Świętej o godz. 12.15 będzie niemożliwy.
 6. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece wigilijne i opłatki.
 7. Rozpoczęliśmy czas spowiedzi adwentowych – a dla nas będzie to wtorek 12 grudnia. Spowiadamy: przed południem od godz. 9.00 – 11.30 oraz po południu od 15.00 – 17.30 (z pół-godzinną przerwą o godz. 10.00 i 16.00).
 8. Biuro Parafialne w czwartek i w sobotę będzie nieczynne, gdyż w tych dniach spowiadamy w sąsiednich parafiach: u św. Kazimierza Król. (czwartek) a w parafii św. Jadwigi (sobota). Także z tego powodu Msza św. w Obłaczkowie – w sobotę, 16 grudnia, sprawowana będzie - wyjątkowo o godz. 18.30
 9. Dzieci ze Scholi przygotowały kartki świąteczne oraz ozdoby na choinkę. Można je nabywać po każdej Mszy św. od godz. 9.00 – 13.00. Kiermasz świąteczny potrwa do przyszłej niedzieli - Zapraszamy.

10. Spotkanie Grupy ojca Pio w czwartek o godz. 19.15 - w kaplicy szpitalnej.

11. Wieczór Uwielbienia – w sobotę, 16 grudnia, o godz. 18.30 w kościele farnym.

12. Przed nami Święta Bożego Narodzenia i kolejna okazja by podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Przygotowane paczki -TYTKA MIŁOSIERDZIA- przynosimy, jeszcze w tym tygodniu, do zakrystii lub do Sióstr Urszulanek. Dary te zostaną przekazane najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

13. Zapraszamy do lektury nowego Przewodnika Katolickiego, w którym przeczytamy m.in. >o tajemnicy spowiedzi – skąd mamy pewność, że ksiądz nikomu nie zdradzi tego, co słyszy w konfesjonale.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 10 grudnia 2017 11:59  

Start Ogłoszenia