Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 lutego 2018r.
 1. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.
 2. Droga Krzyżowa w piątek - o godz. 17.00 /dla dzieci/ i o godz. 18.00.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.15.
 4. W sobotę, 24 lutego, będziemy obchodzili 100. rocznicę święceń kapłańskich bł. Michała Kozala. Msza Święta w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie o godz. 12.00 – pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego a homilię wygłosi ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz diecezji bydgoskiej.
 5. W sobotę – Biuro Parafialne nieczynne /od godz. 10.00 jesteśmy w Gnieźnie/.
 6. 6. Za tydzień - II Niedziela Wielkiego Postu będzie obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami a zbierane do puszek ofiary będą przeznaczone na pomoc misjonarzom – przez Dzieło Pomocy Ad Gentes.
 7. Zapraszamy do lektury nowego Przewodnika Katolickiego, w którym przeczytamy m.in. >Benedykt XVI: wewnętrznie pielgrzymuję do Domu. Dlaczego nie możemy zapomnieć o papieżu seniorze?

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: sobota, 17 lutego 2018 20:25  

Start Ogłoszenia