Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

Zesłanie Ducha Świętego – 24 maja 2015 r.


1. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.30.

2. Dzisiaj nasze Parafialne Święto – Zesłania Ducha Świętego. Sumę Odpustową o godz. 12.15 odprawi ksiądz Prałat Władysław Kierzek a kazanie okolicznościowe wygłosi ksiądz Proboszcz z Kaczanowa.

3. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Światek - Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.30 a Biuro Parafialne będzie nieczynne.

4. We wtorek Dzień Matki.

5. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę o godz. 18.00 - razem z majowym.

6. Zapraszamy dzieci z klasy drugiej – przygotowujące się do I-szej Komunii św., razem z rodzicami, w czwartek, 28 maja, na ostatnie tegoroczne spotkanie formacyjne. Rozpoczęcie spotkania nabożeństwem majowym o godz. 18.00 i następnie Msza św. z kazaniem. 

7. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w piątek, 29 maja, Patronalne Święto Sióstr Urszulanek SJK – okolicznościowa Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

9. SCHOLA zaprasza wszystkich parafian, po każdej Mszy świętej, do cukierni „pod Modrzewiem” - na degustację ciast odpustowych. Przepisy na ciasto GRATIS! Pieniądze z ciast przeznaczone będą na wyjazd scholi w góry.

10. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie podaje informacje na temat nowego naboru do PWSD w Gnieźnie oraz na Wydział Teologiczny w Poznaniu – informacje te wywieszone w gablocie.

11. Comiesięczne spotkanie Rodziny Radia Maryja we wtorek, 26 maja, o godz. 16.00 w kościele farnym.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: poniedziałek, 25 maja 2015 21:34  

Start Ogłoszenia