Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 czerwca 2017r.
 1. Dzisiaj Odpust ku czci NSPJ w Węgierkach – Suma o godz. 12.00.
 2. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ codziennie po wieczornej Mszy św.
 3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 4. W czwartek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 8.30. 17.00 i 18.30. Biuro Parafialne w czwartek będzie nieczynne.
 5. W piątek od godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi.
 6. W sobotę, 1 lipca, comiesięczną Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 7.00 z a Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca wieczorem o godz. 18.00. W sobotę od rana ks. Proboszcz odwiedzi chorych na wioskach - z comiesięczną posługą sakramentalną.
 7. Całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu oraz Jerycho Różańcowe w parafii św. Kazimierza Król. w środę, 28 czerwca, od godz. 7.00 – plan w gablocie.
 8. Msza św. w Obłaczkowie na czas wakacji będzie odprawiana w sobotę o 17.00
 9. Msze św. w przyszłą niedzielę będą miały wydźwięk misyjny z udziałem misjonarzy - zakonników franciszkańskich.

10. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży WIOSŁO organizują wyjazd na tygodniowy pobyt w Taize we Francji. To świetna propozycja na wakacje czy urlop – to zaproszenie do szukania komunii z Bogiem poprzez wspólna modlitwę, śpiew, ciszę i osobistą refleksję. Jednym z uczestników wyjazdu będzie Ksiądz Prymas Wojciech Polak. Wyjazd z Gniezna 8 lipca a powrót 17  lipca... (więcej informacji w gablocie ogłoszeń).

11. Burmistrz Miasta i Gminy Września zaprasza wszystkich seniorów na II Wrzesiński Tydzień Seniora od 26 czerwca – 2 lipca. Czekają liczne atrakcje a bezpłatne wejściówki do pobrania w WOKu - więcej informacji na plakatach.

12. Polecamy uwadze prasę katolicką a zwłaszcza nowy Przewodnik Katolicki; w którym przeczytamy – co zrobić, gdy praca staje się ważniejsza niż małżeństwo? W Przewodniku także bezpłatny modlitewnik „5 minut z Bogiem

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 25 czerwca 2017 19:34  

Start Ogłoszenia