Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła - 21 sierpnia 2016r.
  1. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
  2. W piątek, 26 sierpnia, przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu, podczas wieczornej Mszy świętej, będzie miał miejsce Akt Zawierzenia Parafii Matce Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski, z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu oraz Jerycho Różańcowe w Parafii św. Kazimierza Królewicza w środę - 24 sierpnia. Czas adoracji i modlitwy dla naszej Parafii od godz. 10.00 – 12.30.
  4. Trzeźwościowy Dzień Skupienia w Klasztorze Ojców Paulinów w Biechowie w sobotę, 27 sierpnia, więcej informacji na plakatach w gablocie.
  5. Referat Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej informuje, że w dniach 24-25 września, odbędzie się XXXII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę – w szczególnym dla naszej ojczyzny roku: 1050-lecia Chrztu Polski i 60. Rocznicy Jasnogórskich Ślubów Narodu. Zapraszamy małżonków i całe rodziny do wspólnej modlitwy przed tronem Królowej Polski. Z Wrześni jest organizowany wspólny, jednodniowy, wyjazd autokarami w niedzielę - 25 września. Wyjazd o godz. 4.00 a planowany powrót około 21.00 - natomiast koszt 50 zł. od osoby. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  6. Polecamy uwadze prasę katolicką a w najnowszym Przewodniku artykuły: >Właściwe osoby na właściwym miejscu – dlaczego papież Franciszek stawia wysokie wymagania zakonom kontemplacyjnym. >Uratowani z „okien życia” - co dzieje się z dziećmi porzuconymi przez rodziców? Ponadto: wywiad z Mary Wagner, wielokrotnie skazywaną na karę więzienia za obronę życia; oraz co w tym momencie dzieje się w Syrii – wojna , o której zapomniano?

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: niedziela, 21 sierpnia 2016 14:20  

Start Ogłoszenia