Parafia pod wezwaniem Świętego Ducha we Wrześni

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie

 

Niedziela Palmowa – 29 marca 2015 r.


1. Kościół obchodzi pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy – dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Symbolizuje to obrzęd poświęcenie palm (o godz. 11.00 – przy krzyżu misyjnym) i procesja do kościoła.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15 a do puszek przed kościołem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Niedziela Palmowa to dla wielu młodych okazja do spotkania ze swoim biskupem i rówieśnikami z diecezji. W tym roku XXX Światowe Dni Młodzieży będą przeżywane pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”– rozpoczęcie o godz. 15.00 a program w gablocie ogłoszeń.

4. Msze św. w Wielkim Tygodniu - poniedz., wtorek i środę o godz. 7.00 i 18.30.

5. Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku o godz. 18.30 a Wielkiej Soboty o godz. 20.00.  Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.00 - poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Wielką Sobotę o godz. 15.00 /przed poświęceniem potraw/a w następne dni przed wieczorną Mszą świętą – do wspólnej modlitwy zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.

6. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne tylko w Wielką Środę – od godz. 16.00

7. Chorych z comiesięczną posługą sakramentalną odwiedzimy: na wioskach ks. Proboszcz w Wielką Środę, 1 kwietnia, od godz. 8.00; natomiast ks. Bogumił i ks. Konrad /w mieście/ w Wielki Piątek, 3 kwietnia, również od godz. 8.00. Dzieciom przypominamy, że jest to również I-szy piątek miesiąca.

8. Polecamy uwadze prasę katolicką.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.45 Wystaw. Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca P.J. i akt poświęcenia – można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia. Natomiast o godz. 16.45, jak w każdym 25 dniu miesiąca, wspólna modlitwa w intencji adopcji dziecka poczętego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Również dzisiaj, z okazji 50. lecia działalności banku PKO BP, o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi będzie sprawowana Msza Święta – zapraszamy.

3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę po wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 28 listopada, zapraszamy dzieci klas II na spotkanie - w kościele o godz. 16.15.

5. Katecheza przygotowująca młodzież do bierzmowania, dla klas III gimnazjum, poniedz. - grupa I, środa – grupa II, czwartek – grupa III, piątek – grupa IV w Obłaczkowie. Początek spotkania o godz. 17.00 – w salce katechetycznej.

6. W czwartek, 29 listopada, Biuro Parafialne nieczynne – ksiądz Proboszcz wyjeżdża na Rekolekcje kapłańskie a księża Prefekci w tym czasie są w szkole

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą i katechezę o godz. 18.30 – temat spotkania: Rola małżeństw niesakramentalnych we wspólnocie parafialnej.

8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 11.00 – zbiórka ministrantów.

9. Za tydzień – I Niedzielą Adwentu – rozpoczniemy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem: Być solą ziemi. Od przyszłej niedzieli, będą do nabycia w zakrystii opłatki i świece wigilijne, które poświęcimy na wieczornej Mszy Świętej w sobotę - 1 grudnia.

10. Polecamy uwadze prasę katolicką: dzisiejszy Przewodnik Katolicki z dodatkiem - Kalendarz na Rok Wiary – w cenie 6,50 zł.

Poprawiony: sobota, 28 marca 2015 17:54  

Start Ogłoszenia